Aktualności

Darmowy kurs komputerowy dla seniorów

Tym razem będziesz Kulturalnie poszukiwał z myszk@

Kulturalne poszukiwania z myszk@ - czyli bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów nadzorowany i prowadzony przez Stowarzyszenie Moje Miasto z dotacji uzyskanej w ramach konkursu na realizację zadań publicznych Miasta Rydułtowy.Kurs będzie odbywał się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach na ul. Obywatelskiej a jego celem jest edukacja kulturalna mieszkańców Rydułtów, a także prezentacja osiągnięć kulturalnych i wydarzeń, jakie mają miejsce w naszym mieście, w kraju i poza jego granicami poprzez wykorzystanie komputera i nowoczesnych technik informatycznych i komunikacyjnych.

Kursanci będą mogli przyswoić informacje na temat tego, co dzieje się ciekawego w naszym mieści, jaką ofertę kulturalną przygotowały dla nas ośrodki kultury w Rydułtowach a także poza nimi. Przy okazji kursanci zapoznają się z obsługą komputera klasy PC a także
z edytorami tekstu, arkuszem kalkulacyjnym a także popularnymi programami pocztowymi. Uczestnicy szkoleń będą także mieli okazję zapoznać się z siecią Internet oraz nauczyć obsługi przeglądarki stron www. Jeśli już sieć Internet to nie obędzie się oczywiście bez komunikacji jak również poznania możliwości załatwiania spraw w wirtualnych urzędach.

To właśnie te umiejętności kursanci nabędą dzięki dotacji, jaką otrzymało Stowarzyszenie MOJE MIASTO w ramach konkursu na realizację zadań publicznych Miasta Rydułtowy.

Przewidujemy, iż w trakcie prowadzonego kursu uda się przeszkolić około 150 osób z miasta Rydułtowy.

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą się zapoznać z ciekawą ofertą kulturalną, jaką mamy w naszym mieście i nie tylko, a przy okazji dokształcić się i zapoznać
z podstawami użytkowania komputera i podstawowych aplikacji biurowych.

Zgłoszenia przyjmowane są przez:
Wiesława Ciurko tel. 509 490 717 e-mail: wiesia991@wp.eu
Marek Wystyrk tel. 501  275 095 ; e-mail: m.wystyrk@mojemiasto.net.plPowrót